Dlaczego my

Film, który wykonuje kamerzysta jest utworem audiowizualnym, składającym się ze scen, a te z kolei składają się z ujęć. Tak więc na wygląd filmu i jego charakter wpływa wiele czynników.

Skupmy się jednak na wybranym rodzaju filmu jakim jest reportaż z uroczystości ślubu i wesela. W dniu tak szczególnym jakim jest ślub z reguły wydarzenia dzieją się szybko i stwarza to dodatkową trudność w wideofilmowaniu. Należy przy tym pamiętać, że film ślubny to pamiątka na całe życie.

Dlatego pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest doświadczenie operatora kamery oraz jego zdolność do zauważania ciekawych sytuacji podczas ślubu i wesela. Idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie dwóch lub trzech operatorów kamer. Dzięki temu będziemy mieli pewność że wszystkie tak cenne dla nas momenty z uroczystości zostaną sfilmowane w prawidłowy sposób. Duża grupa naszych klientów zdecydowała się na taki wariant dostrzegając największą różnice w dynamice filmu. Tak więc czynnik ludzki, czyli predyspozycje kamerzysty i montażysty mają kluczowe znaczenie.

Drugim ważnym czynnikiem jest sprzęt (kamera, mikrofony, oświetlenie, urządzenia pomocnicze) do wideofilmowania. Jako że film ze ślubu wykonuje się na lata należy go wykonać w wysokiej jakości technologii.

Nasza firma zapewnia najlepszą w tej chwili dostępną jakość przy wykorzystaniu kamer w rozdzielczości full HD oraz 4k. Sama kamera jednak gwarantuje jakości obrazu i dźwięku na najwyższym poziomie. Dlatego dodatkowo przy filmowaniu stosujemy zaawansowane stabilizatory kamer oraz mikrofony. Prócz tego używamy wielu urządzeń specjalistycznych takich jak slider, wózki kamerowe, dodatkowe oświetlenie.

Trzecim zarazem najważniejszym elementem udanego nagrania jest jego postprodukcja. Polega ona na poprawnym połączeniu kolejnych scen oraz udźwiękowieniu filmu. Finalnie materiał video poddawany jest obróbce komputerowej i nagrywany na nośnik odpowiadający potrzebom klienta (DVD, Blu-Ray oraz inne). W tym przypadku duże znaczenie ma kreatywność i zdolności twórcze montażysty. Jest on niczym krawiec, szyjący z powierzonego przez kamerzystę materiału kreację idealnie dopasowaną do potrzeb klientów.

W naszym przypadku jest to materiał video, który także należy poddać gruntownej profesjonalnej obróbce i nagrać na nośniku.

Jak widać wideofilmowanie to skomplikowane zadanie które warto powierzyć odpowiedniej osobie. Kamerzysta z firmy Video Groszek spełni Twoje najwyższe wymagania.

Wideofilmowanie wesel z drona
Film, który wykonuje kamerzysta jest utworem audiowizualnym, składającym się ze scen, a te z kolei składają się z ujęć.
Tak więc na wygląd filmu i jego charakter wpływa wiele czynników.